Facebook Güvenlik Kontrolü Uygulamasını Artık Kullanıcılar Kontrol Edecek

Facebook Güvenlik Kontrolü Uygulamasını Artık Kullanıcılar Kontrol Edecek

Facebook, "Güvenlik Durumu Kontrolü" özelliğini, doğrudan kullanıcıların devreye sokabileceği biçimde güncelledi

Acil durumlarda devreye giren Facebook, Güvenlik Durumu Kontrolü özelliği, bundan böyle bir kriz durumunda kullanıcıların kendileri ve bölgedeki diğerleri için yararlı olup olmadığına Facebook üyeleri karar verebilecek.

Facebook Güvenlik Durumu Kontrolü Nedir?

Güvenlik Durumu Kontrolü, bir kriz anında sevdiklerinize güvende olduğunuzu bildirmek ve krizden etkilenen bölgedeki insanlardan haber almak için hızlı ve kolay bir yol sunuyordu. Bu hizmet Facebook tarafından 2011 yılında Japonya’da meydana gelen tsunami felaketi sonrası geliştirilmiş ve ilk olarak insanların sadece doğal afet durumlarında iletişim kurmalarına yardımcı olmak amacıyla kullanıma sunulmuştu. Hizmet, kullanıma sunulduğu günden bu yana teknolojinin insanlara yardım edebiliyor olmasında ne kadar etkili bir rol oynayabildiğinin de simgesi olmuştu.

Bugüne kadar sadece Facebook’un ilgili ekibi tarafından aktive edilebilen bu hizmet kriz durumunun kapsamı, boyutu ve devam süresini dikkate alıyordu. Söz konusu bu yeni güncelleme ile Güvenlik Durumu Kontrolü artık Facebook kullanıcıları tarafından da aktif edilebilir hale geldi.

Facebook Gizlilik Kontrolü Sayesinde Artık Daha Güvenli

Facebook Gizlilik Ayarı Kontrolü Nasıl Kullanılır

YORUMLAR