Facebook Haber Akışı İnternet Bağlantınızın Hızına Göre Şekillenecek

Facebook Haber Akışı İnternet Bağlantınızın Hızına Göre Şekillenecek

Dünyanın bir numaralı sosyal medya platformu Facebook'a gün içerisinde sürekli girerek kontrol ettiğimiz haber akışında bir takım değişiklikler yapıldı. Salı günü itibariyle geçerli olan bu değişiklikler, kullanıcıların internet kalite ve hızlarına göre içerikler görmelerini sağlıyor.

Normal şartlarda stabil olan bir algoritma ile kullanıcılara farklı paylaşımları gösteren Facebook, artık kullanıcıların internet bağlantı hızlarını da değerlendirerek kullanıcıların internet kalitesine göre haber akışını dolduracak.

Mobil cihazlarınızda kullandığınız internet bağlantısının hızına ya da kullandığınız cihazın modeline göre şekillenecek olan haber akışınız, eğer eski bir model telefon ve kötü bir internet bağlantısına sahipseniz sizlere daha az video gösterecek ve daha çok durum güncellemesi ve linkli paylaşımları sunacak.

Yapılan değişiklik ile ortaya çıkan diğer durum ise sistem tarafından internet bağlantınızın yavaş olduğu tespit edilirse okumuş olduğunuz paylaşımlar ya da hikayeler sırasında bir sonraki okuyacaklarınız önceden indirilmeye başlanarak, böylece bekleme süreniz azaltılmaya çalışılacak.

Resimlerin tamamen indirilmeden önce daha hızlı görünmesini sağlamak amacıyla JPEG formatını da sisteme dahil eden Facebook, böylece kullanıcıların bir süre resimleri görmemektense, daha düşük kalitede görmelerini sağlıyor. Resim indirilip ön belleğe alındığında ise kaliteli versiyonunu görmeye başlıyorsunuz.

Yapılan bu değişiklikler en çokta internet bağlantı sorununu ciddi anlamda yaşayan kullanıcıların işine geliyor. Bunun nedeni ise bu tür kötü bağlantı problemlerinde Facebook normal şaartlar altında paylaşımları yükleyemiyor ve size bir süre boş sayfa gösterebiliyor. Yeni sistem sayesinde artık internet bağlantınız kötünün ötesinde bile olsa, daha önceden indirilen paylaşımlar haber akışınızı dolduracak ve sizde haber akışında gezerek Facebook üzerinde vakit geçirebiliyor olacaksınız.

Kullanıcılarını daima Facebook üzerinde daha fazla vakit geçirmeye çalışan Facebook'un haber akışı üzerinde yaptığı bu değişiklikleri beğendiniz mi? Bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Facebook'a Gelen 6 Yeni Özellik ve Değişikliği Sizler için İnceledik

YORUMLAR