Facebook Haber Kaynağı Daha Bilgilendirici Olacak

Facebook Haber Kaynağı Daha Bilgilendirici Olacak

Facebook kullanıcıların sosyal medya platformunda daha rahat vakit geçirebilmesi için çalışmalarını sıkı tutuyor. Sürekli algoritma yenileyen sosyal medya devi, insanların daha öznel içerikleri görmesini sağlamayı amaçlıyor. Haber kaynağında daha bilgilendirici içeriklerin gösterileceği sıralama sinyali dedikleri özellik çok yakında devreye girecek. 

Facebook'un kendini sürekli yenileyebilmesinin altında bağımsız şirketlerin yaptığı araştırmalar yatıyor. Kullanıcı deneyimini analiz eden bu şirketler çıkan sonuçları raporluyor ve Facebookta algoritmasında bir takım değişikliklere gidebiliyor. Takip ettiniz mi bilmiyorum ama geçtiğimiz haftalarda sosyal paylaşım sitesinin clickbait haberlere karşı savaş açtığına dair haberler yayılmıştı. İnsanları yanıltmaya yönelik başlıklarla tık peşinde koşan siteleri hedef alacak bu uygulamayla "daha bilgilendirici" içerikler görmemizin önü açılıyordu. Artık sıralama sinyaliyle bilgilendirici paylaşımlar ön plana çıkacak, dikkat dağıtmaya yönelik paylaşımlarda Facebook bulutunda kaybolacaklar.

İnsanların ilgi alanlarına yönelik bilgilendirici içeriklerin sosyal paylaşım sitesinde görülmesinin sonuçlarını kısa zamanda göreceğiz. Bakalım mevcut gündemi manipüle etmeye çalışan haber siteleri şimdi ne yapacak. 

AdBlock Plus Facebook’a Ayarı Verdi: Reklamları Engellemeye Devam Ederiz

Oyun Oynamak Zekayı Geliştirirken Facebook İnsanı Tembelleştiriyor


YORUMLAR