Facebook Haber Kaynağında Yakın Takip Dönemi Başlıyor

Facebook Haber Kaynağında Yakın Takip Dönemi Başlıyor

Yaklaşık bir aydır kendi içerisinde çeşitli düzenlemeler yapan Facebook, yeniliklerini kullanıcılarına sunmaya devam ediyor.

Sosyal Medya devi Facebook kullanıcılarının çabuk dağılan ilgisini geri kazanmak için bu sefer de mobil üzerinde Haber Kaynağı sayfalarının kullanımı ile ilgili değişiklikler yaptı.

Facebook Haber Kaynağında yapılan değişiklikler sosyal ağ kullanıcılarına kimi ne kadar sıkılıkla takip edebileceklerini ayarlama şansı veriyor. Genel hatlarıyla getirilen yenilikler şöyle sıralanabilir;

İlk sırada yer alacak grup, haber veya arkadaşların seçilebilmesi, böylelikle Haber kaynağının üst sıralarında ne görmek istediğinizi rahatlıkla ayarlayabiliyorsunuz.

Yeniliklere açık Haber Kaynağı kurgusu, daha önce beğendiğimiz sayfalara benzer içeriklere sahip sayfaları da artık Haber Kaynağında görmemiz mümkün olacak. Böylece daha fazla içerik keşfetmiş olacağız.

Takip ettiğimiz arkadaşlarımızı düzenleyerek sıraya koyma özelliği de yeni gelen Haber Kaynağı ayarlarından biri, böylece Haber Kaynağımızda kimlerin haberlerini görmek isteyip istemediğimiz, hangi arkadaşımızın daha önemli ve takibe değer olduğunu seçebileceğiz.

Facebook bu mobil güncellemeyle ilgili kısa bir tanıtım filmi de yayınladı. Hemen aşağıdan izlemek mümkün. 

Facebook'un Yeni İkon Değişikliği Kadını Ön Plana Aldı, Çağa Ayak Uydurdu

Facebook Video İzleme Alışkanlığımızı Değiştirecek Bir Yenilik Yapıyor

YORUMLAR