Facebook Hello İle Sosyal Ağ Üzerinden Arama Yapma Başlıyor

Facebook Hello İle Sosyal Ağ Üzerinden Arama Yapma Başlıyor

Facebook’un yeni uygulaması Hello App, rehberinizde bulunan Facebook arkadaşlarınızla hemen telefon görüşmesi yapmanıza olanak tanıyor. Fatura derdinden kurtuluyor ve VoIP üzerinden görüşmeler yapabiliyorsunuz.

VoIP, internet veya data hatları üzerinden ses aktarımı olarak bilinen, operatörler tarafından ücretlendirilmeyen bir yöntem. Facebook bu altyapı üzerinden konuşma yamamızı sağlayan yeni bir uygulama yayınladı. Hello App, Facebook arkadaşlarımızla operatörlere bağımlı olmaksızın görüşme yapmamızı sağlıyor.

Facebook Hello App, şimdilik ABD, Brezilya ve Nijerya’da test aşamasında. Çok yakında Avrupa ve Asya’da hizmete girmesi bekleniyor.  Facebook bu uygulamayla sosyal ağlarınızın dışından gelen telefon çağrılarını kontrol etmeniz de sağlıyor. Böylelikle kime cevap verip vermeyeceğinizi, sosyal ağınızda olup olmadığını rahatça takip edebiliyorsunuz.

Facebook Hello App, hesabınızdaki ayarlarla uyum sağladığı için bloke ettiğiniz numaralardan her hangi bir çağrı almıyorsunuz. ABD’de günde neredeyse 1 milyar telefon konuşması olduğunu ifade eden Facebook yetkilileri, bu uygulamayla iletişimin daha güvenli olacağı görüşünü savunuyorlar.

İşte Facebook Hello App’in nasıl çalıştığına dair kısa bir video.

Webmaster'ların Dikkatine: Facebook 'Like Box'u Kaldırıyor

Facebook Yeni Sürümünde Durum Bildirimlerini Hayata Geçirecek

CIA'e Bağlı Bir Birim Tüm Facebook Sohbetlerini Tarıyor

YORUMLAR