Facebook Hello’dan Geçen Yıl Ölen Arkadaşı Arayınca Şok Oldu

Facebook Hello’dan Geçen Yıl Ölen Arkadaşı Arayınca Şok Oldu

Facebook’un dün ABD’de başlattığı Hello uygulaması, kullanıcıların bazı tatsız sürprizlerle karşılaşmasına yol açıyor. Ancak düşünüldüğünde bunda Facebook’un bir suçu da yok gibi.

Facebook Hello İle Sosyal Ağ Üzerinden Arama Yapma Başlıyor haberimizle Facebook’un artık tüm telefon iletişimini sosyal ağ üzerinde yapma fırsatı sunduğunu paylaşmıştık. Hello uygulamasında Facebook hesabınızda bulunan telefon numaraları ile arkadaşlarınız eşleştiriliyor ve böylece arayanın kim olduğunu kolaylıkla görebiliyorsunuz. 

Ancak ABD’de deneme sürüşünde olan uygulama ile bazı üzücü ve ürkütücü sürprizler yaşanmıyor değil. Hello uygulamasını telefonuna kuran bir Facebook kullanıcısı, geçen yıl ölen arkadaşından telefon gelince bir süre şok yaşadı. İlk önce telefona cevap vermeyen kullanıcı, aradan bir süre geçtikten sonra gelen çağrıyı geri aradı ve gerçeği öğrendi.

Durum şuydu; vefat etmiş arkadaşının üzerine kayıtlı olan telefon bir başka isme devredilmiş, ancak Facebook hesabında hala kullanabilir iletişim bilgisi olarak duruyordu. Hello telefon numaralarını Facebook kayıtlarıyla birleştirdiği için ve numaranın yeni sahibi de bu hesaba müdehale edemediğinden bu sıkıntı yaşanıyordu. Numaranın yeni sahibi kendi Hello rehberinde beliren ölmüş kişinin arkadaşlarına artık bu telefonun kendisine ait olduğunu bildirmek istiyordu. Çünkü kendi profilinde bu telefon numarasını kullanmasına Facebook izin vermiyordu. Ancak bu hiç kolay olmuyordu.

Bu karışıklık bir zaman sonra tatlıya bağlansa da Facebook’da hala profili bulunan merhumun arkadaşları, bu telefon numarası o profilden silinmeden önce bir süre ürperecekler gibi görünüyor. 

Facebook Sahte ‘Beğen’ Bildirimlerinin Peşine Düştü

Facebook Finansal ve Sosyal Rakamlarını Açıkladı

Webmaster'ların Dikkatine: Facebook 'Like Box'u Kaldırıyor

YORUMLAR