Facebook Herkesi Yeni E-posta Adresine Zorluyor

Facebook uzantılı e-posta adresleri artık Facebook tarafından herkese mecburi tutulmuş durumda. Mesaj kutunuzun spam mesajlarla dolmaması için yazdıklarımızı uygulamayı unutmayın.

Facebook Herkesi Yeni E-posta Adresine Zorluyor

Facebook bugün herkese @facebook.com uzantılı e-posta adresini otomatik olarak vermeye başladı. Zaten uzun süredir bu e-posta servisini kullanmak isteyen kullanıcılar kendileri başvurarak hizmeti aktif edebiliyorlardı ancak artık herkesin bir adet sahip olması mecburi hale geldi.

Eğer servise kendiniz başvurmadıysanız bir numara dizisinin sonunda @facebook.com olarak size atanan bu adresi daha sonra düzenleyebiliyorsunuz. Ayrıca bu adres Facebook sayfanızda ve zaman tünelinizde açık olarak görünüyor.

Eğer bu adresi silmek isterseniz de silemediğinizi görebilirsiniz. Sadece zaman tünelinizde görünmesini engellemek için gizle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Bu sistem değişikliğinde önceden hesabınızda görünen e-posta adresleri de şu anda zaman tünelinde gizlenmiş durumda ve yeniden açmanız gerekiyor.

Tabii ki bu durum biraz da mesaj kutularımızın güvenliği konusunda şüphe oluşturuyor. Zira @facebook.com uzantılı e-posta adresinize sahip olan herkes bu adrese posta göndererek mesaj kutunuzu spam veya zararlı içerikler ile doldurma imkanına sahip olabilir. Çünkü Facebook’un nasıl bir spam mekanizması kullanacağı henüz bilinmiyor.

Elbette bu değişikliği kullanıcılara önceden haber vermeksizin gerçekleştiren Facebook’a yine pek çok kullanıcıdan tepkiler de gelmeye başladı.

Logitech G710+ Mekanik Oyuncu Klavyesi İncelememiz

YORUMLAR