Facebook Hesap Silme Süresi İki Katına Çıktı

Facebook Hesap Silme Süresi İki Katına Çıktı

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Facebook, hesaplarını donduran kullanıcıları ilgilendiren önemli bir karar aldı. Buna göre, 14 gün süren hesap silinme süreci, 30 güne çıkarıldı.

Facebook hesabınıza çeşitli nedenlerden dolayı kepenk vurmak istiyorsanız, toplamda 14 gün beklemeniz gerekiyordu. Sosyal medya devi, bu süre zarfında yeniden aktif olmadığınız takdirde sizi platformdan azad ediyordu. 

2 milyarı aşkın kullanıcıya sahip olan Facebook, tek bir kişiyi dahi kaybetmemek için bu süreyi uzatmaya karar verdi. ABD’li şirket, yaptığı açıklama ile hesap silme işleminin 30 güne çıktığını duyurdu.

Facebook hesabını silmek için izlemeniz gereken adımlar ise oldukça basit. Eğer böyle bir düşünceniz varsa, Facebook hesap silme linki için buraya tıklayabilirsiniz. Karşınıza çıkan ekrana mevcut hesap şifrenizi ve aşağıdaki güvenlik kodunu yazıp onayladığınız takdirde hesabınızın silinme süreci resmen başlayacak.  

Tabii, eğer hesabınıza 30 gün içinde yeniden girmeniz takdirde bu süreç duracak ve hesabınızı yeniden kullanabileceksiniz; ancak söz konusu süre zarfında aktif olmazsanız, hesabınız bir daha hiçbir şekilde yeniden açılamayacak. 

14 günlük süreyi iki katına çıkaran Facebook, hesap silme kararından pişmanlık duyabilecek kullanıcılar için böyle bir adım attığını belirtti.