Facebook, Hikayeler Özelliğini Masaüstüne Getiriyor

Facebook, Hikayeler Özelliğini Masaüstüne Getiriyor

Facebook'un, Snapchat'ten kopyaladığı 'Story' özelliğini Web sitesine getireceği iddia ediliyor. Şimdilik bunun sadece bir test olduğunu ileri süren Facebook, yakın gelecekte daha geniş bir ürün yelpazesine girmeyi planladığını da ifade etti.

TechCrunch isimli teknoloji sitesi tarafından sızdırılan bir fotoğrafa göre, hikayeler özelliği ekranın sağ üst kısmında yer alacak. Genellikle etkinliklerin ve doğum günlerinin gösterildiği alanda karşımıza çıkacak olan Hikayeler'e tıklandığında, fotoğraflarda olduğu gibi tam ekran boyutunda hikaye görülebilecek.

Facebook şirket çalışanlarının yaptığı açıklamada, "Facebook'un Web versiyonundaki Facebook hikayelerini, küresel düzeyde küçük bir yüzdeyle görüntüleme yeteneğini test ediyoruz ve yakın bir tarihte yayınlamayı umuyoruz" sözlerine yer verildi. Yani yakın bir tarihte, Facebook'un web sitesinde Hikayeleri görürseniz şaşırmayın.

İlk olarak Snapchat'te popüler olan hikayeler özelliğini Facebook şirketi, şu anda WhatsApp, Instagram ve Facebook'a yerleştirdi. Hatta Instagram'ın aylık Hikaye kullanımı, Snapchat'e büyük bir fark atmayı başardı.

Facebook, Yapay Zeka Girişimi Ozlo'yu Satın Aldı

Facebook, Kendi Aralarında Dil Yaratan Yapay Zekaların Fişini Çekti

YORUMLAR