Facebook Home Projesi, Özel Facebook Arayüzüne Sahip Bir Telefon Mu?

Facebook Home Projesi, Özel Facebook Arayüzüne Sahip Bir Telefon Mu?

Facebook’un etkinliğine birkaç gün kaldı ve beklediğimiz gibi Facebook Home adı verilen yeni projeye dair bilgiler sızmaya devam ediyor. Son bilgiler, söz konusu projenin bir Android arayüzü olduğu yönünde.

Android Police isimli yabancı kaynağın elde ettiği bilgilere göre Facebook, Facebook Home adını verdiği kapsamlı ve tabii ki dev sosyal ağın özellikleri üzerine şekillenen bir “launcher” yani arayüz yazılımı tanıtacak. Biraz daha detaylıca belirtmek gerekirse nasıl ki Samsung kendi ürünlerinde TouchWiz arayüzünü; HTC Sense isimli arayüzünü kullanıyorsa bu yazılım da Facebook Home adı altında kendi arayüzünü kullanacak. Ve tabii ki HTC Mystul adını taşıyan özelleştirilmiş bir akıllı telefonla bunu kullanıcılara sunacak. Facebook’un etkinlikte hem bu telefonu hem de arayüzü tanıtması bekleniyor.

HTC Mystul adı verilen cihazın teknik özelliklerine göz attığımızda çift çekirdekli bir işlemciye, 1 GB değerin ara bellek yani RAM birimine, Android 4.1.2 işletim sistemine ve 5 MP değerinde bir arka kamera donanıma denk geliyoruz.

Facebook’un sunması beklenen Facebook Home isimli arayüz sayesinde hızla gerçekleşen değişimler ve iyileşmelerin daha kapsamlı bir kullanıcı deneyimiyle kullanıcılara sunulması hedefleniyor.

YORUMLAR