Facebook Home Sona Yaklaşıyor

Facebook Home Sona Yaklaşıyor

Geçtiğimiz yıl Facebook tarafından yayınlanan, otoriteler tarafından çok önemli bir hamle olarak değerlendirilen ve etkileyici bir tanıtım ile gün yüzüne çıkan Android arayüz (launcher) uygulaması Facebook Home yolun sonuna geliyor.

New York Times’ın raporuna göre Dünya’nın en büyük sosyal ağı unvanını taşıyan Facebook, HTC First’e entegre ettiği ve Android telefonları için geliştirdiği Home uygulamasını sona erdirmeye hazırlanıyor. Android 4.0 üstü mobil cihaz kullanıcıları için Facebook Phone görünümü kazandırmaya yarayan uygulamanın geliştirici ve arayüz tasarımcılarını dağıtan şirket, yeni projelere yoğunlaşmış durumda.

Önde gelen teknoloji yayıncılarından The Verge’in iddiasına göre ise bir milyardan fazla kullanıcıya sahip sosyal ağ Home uygulamasını hala geliştiriyor ve uygulama rafa kaldırılmış değil. Her ne kadar The Verge uygulamanın geliştirildiğini iddia etse de, Facebook Home’un Ocak’tan beri hiçbir güncelleme almaması bu haberin gerçeği yansıtmadığı fikrini ortaya çıkartıyor.  Facebook Home’un geleceği hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmasa da Whatsapp, Instagram gibi satın almalar sonrası Facebook’un bağımsız uygulamalara ağırlık vereceği konuşuluyor. Şirketin yakın zamanda konuylu ilgili resmi bir açıklama yayınlaması bekleniyor.

Hamachi nasıl kullanılır?

YORUMLAR