Facebook İçi Reklam Dolu Siteleri Engelleyecek

Facebook İçi Reklam Dolu Siteleri Engelleyecek

Facebook, bir kez daha düzenlemeye giderek, haber akışı sayfasında gördüğünüz spam ya da içi reklam dolu haberlerin sayısını azaltacak. Böylece kullanıcıların haberlere daha sağlıklı ulaşması sağlanacak.

Facebook bugün yayınladığı bir yazı ile Haber Kaynağı sayfasında değişiklikler yapılacağını açıkladı. İnsanların görmekten haz etmediği türdeki haberlere ve haber sitelere yönelik değişiklilerin yapılacağını söyleyen Facebok; "İnsanlar bir bağlantıya tıkladıklarında yapmaları gerekenin oldukça basit olmasını isterler." dedi. Spam içerikler yoluyla görüntüleme almaya çalışan, ya da sansasyonel başlıklar ile insanları bağlantıya tıklatıp, her yere reklam konmuş sayfalara boğan internet sitelerini hedef olarak seçtiklerini söyleyen Facebook, bunu düzelteceklerini de belirtti.

Facebook'un her gün yüz binlerce haber linkini taradığı, bunların arasından "yıkıcı, şok edici ya da kötü niyetli" olanları belirlediği ve sonrasında bunların insanların haber kaynağında görünmemesini sağladığı da belirtildi. Yapay zeka yardımıyla yürütülen bu engelleme çalışmasının, tam bir sansür anlamına gelmediğinin de altı çizildi.

Google ve Facebook, E-posta Hırsızlığı Mağduru Oldu

Facebook'un Yeni Yapay Zekası Dil Engelini Yok Etmeyi Amaçlıyor

Facebook Amacına Ulaştı: Snapchat'i Fena Solladı

YORUMLAR