Facebook İkinci Kampüsü İçin İmar İznini Aldı

Facebook'un daha fazla çalışan istihdam etmesini sağlayacak ikinci kampüsü için imar izninin şehir konseyi tarafından verildiği açıklandı.

Facebook İkinci Kampüsü İçin İmar İznini Aldı

Facebook'un bir süredir ikinci kampüsünü inşa etmek için planlar yaptığı ve neredeyse bütün hazırlıkların tamam olduğu biliniyor. Çok daha lüks ve konforlu olacak ikinci kampüsün önündeki tek engel imar izninin alınmasıydı ve bu da Menlo Park şehir konseyinin resmi olarak onayıyla gerçekleştirilmiş oldu.

Yeni kampüs şu anda mevcut olan Menlo Park kampüsünün yanında yer alacak ve 3400 çalışanın daha istihdam edilmesine imkan tanıyacak. Zira popüler sosyal ağ ana ofisinde büyük bir genişleme planlıyor. Facebook bu imar iznini alabilmek içinse şehir geliştirme projelerine tek sefer olmak üzere tam 1.1 milyon dolar ve ihtiyacı olan mahallelerde kullanılmak üzere destek fonuna da 500.000 dolarlık bağış gerçekleştirdi.

Genel mimari dizaynına bakıldığında kampüs binalarının doğa ile iç içe ve ve orman dokusunu mümkün mertebe bozmayacak bir şekilde inşa edileceği görülebiliyor. Doğal durum korunarak yapılması planlanan yeni binaları tüneller ile de birbirlerine bağlanacakları belirtiliyor.

Google Play'de tablet uygulamaları öne çıkıyor

YORUMLAR