Facebook ile En Yakın Arkadaşlarınıza Videolu Teşekkür Edin!

Facebook ile En Yakın Arkadaşlarınıza Videolu Teşekkür Edin!

Yine Facebook ve yine yeni bir özellik ile karşı karşıyayız. Geçtiğimiz aylarda çıkardığı özellik ile(Lookback) bizleri geçmişe götürüp anılarımızı tazeleyen Facebook, bu sefer en yakın arkadaşlarınıza bir teşekkür videosu hazırlayabileceğiniz yeni özelliğini çıkardı.

''Teşekkür Et'' ismiyle gelen yeni özellik basit anlamda, Facebook üzerindeki bir arkadaşınızı seçerek ona 45 saniyelik bir teşekkür videosu hazırlamanızı sağlıyor. Video hazırlamak dediğime bakmayın, işlem hiç karmaşık değil, aksine çok basit ve hızlı yapabiliyorsunuz.

Yukarıda yer alan haber görselinde video hazırlama ekranını görebilirsiniz. Eğer bir yakın bir dostunuza, annenize, babanıza yada sevdiğiniz herhangi bir kişiye Facebook üzerinden video ile teşekkür etmek isterseniz yapmanız gerekenler sırasıyla aşağıdaki gibidir.

  • İlk olarak buraya tıklayarak ''Teşekkür Et'' özelliğini hazırlama sayfasına gidiniz.
  • Karşınıza gelen ekranın sol üstünden kime teşekkür etmek istediğinizi seçin.
  • Daha sonra kişi listesinin hemen altındaki Eski Arkadaşlar yada Arkadaşlar temalarından bir tanesini seçin.
  • Temayı seçimini yaptıktan sonra bir alt kısımda, videoda geçmesini istediğiniz fotoğrafları seçerek ekranın en sağ üstündeki video önizlemesini başlatarak izleyebilir ve daha sonra videonun sağ üstündeki videoyu paylaş tuşuna doknarak arkadaşınıza gönderebilirsiniz.

Video içerisinde Facebook'un kendi hazırladığı bazı görseller ile birlikte sizin seçtiğiniz fotoğraflar yer alıyor. Burada önemli olan nokta, eğer seçtiğiniz kişi ile Facebook üzerinde birlikte etiketlendiğiniz resimler yok ise fotoğraf bölümünde herhangi bir fotoğraf görünmüyor. Bu nedenle videoda geçmesini istediğiniz fotoğrafları kendiniz bilgisayarınızdan seçerek ekleyebilirsiniz. Eğer birlikte çok fotoğrafınızın olduğu bir arkadaş için video hazırlayacaksanız aşağıdaki fotoğraflardan 7 adet seçmeniz gerekiyor. Hiç bir fotoğraf çıkmıyor ise en az 5 fotoğraf yükleyerek yine videoyu hazırlayabilirsiniz.

Zaman zaman bu tür tatlı özellikler ile kullanıcılar arasındaki etkileşimi hem arttıran hem de güçlendiren Facebook'un ''Teşekkür Et'' özelliğini ben oldukça beğendim. Görsellerde görmüş olduğunuz videoyu çok yakın olduğum arkadaşlarımdan bir tanesi olan Ulaş Yurdakul için hazırladım. Sizlerde en yakın dostunuza, sevgilinize, aile bireylerinize ''Teşekkür Et'' özelliğini kullanarak video hazırlayabilir ve onlara güzel bir sürpriz yapabilirsiniz.

Android 5.0 Lollipop Hangi Cihazlara Gelecek?

YORUMLAR