Facebook iOS Kullanıcıları İçin Yeni Bir Profil Sayfası Güncellemesi Yapıyor

Facebook iOS Kullanıcıları İçin Yeni Bir Profil Sayfası Güncellemesi Yapıyor

Apple iPhone üzerinden Facebook’a girenler artık daha fotoğraf ağırlıklı bir profil sayfası düzenleyebilecekler. Facebook iOS cihazlar için yeni bir güncelleme testine başladı.

Facebook, iOS kullanıcıları için görüntü ağırlıklı bir profil sayfası güncellemesine gidiyor. Yeni güncellemeyle beraber profil sayfalarındaki resimler daha ön plana çıkıyor ve yazı ağırlıklı klasik Facebook profil sayfası yerini daha renkli ve düzenli bir tasarıma bırakıyor.

Yeni güncelleme kullanıcıların profillerinde göstereceği bilgilere de yeni bir düzen vermiş. Klasik küçük resimler ve belli belirsiz sekmelerden oluşan profil sayfasının yerine, yazıları daha okunaklı ve bilgileri önemine göre sıralanmış bir tasarımdikkati çekiyor. Aşağıda yayınlanan resimde de görüldüğü gibi profil sekmelerinde dolaşırken de yenilikler oldukça göze çarpıyorlar.

Facebook bu yeni profil sayfasının testlerine geçen hafta başladı ve hala devam ediyor. Facebook’un şimdilik iOS cihazlar için uygulayacağı bu güncellemenin Android için gelip gelmeyeceği henüz belli değil. Ancak Facebook bütünlük sağlamak amacıyla bu güncellemeyi Android kullanıcılarına da zaman içinde sunacaktır. 

Facebook Video İzleme Alışkanlığımızı Değiştirecek Bir Yenilik Yapıyor

Facebook, YouTube Gibi Reklam Gelirlerini Video Yayıncıları ile Paylaşacak

Facebook'a Göre Sosyal Ağlarda Telepatiyle İletişim Mümkün Olacak

YORUMLAR