Facebook Kendini Yok Eden Gönderiler Özelliğini Test Ediyor

Facebook Kendini Yok Eden Gönderiler Özelliğini Test Ediyor

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, kullanıcıların paylaştığı gönderilerin belirlenen süre sonunda otomatik olarak silinmesine imkan sağlayan bir özelliği test etmeye başladı.

Uygulamaya ait olduğu belirtilen ekran görüntülerine göre Facebook, kullanıcıların kendi gönderilerini bir saatten bir haftaya kadar belirledikleri süre zarfında görünmesini sağlayacak bir opsiyon sunacak. Gönderiler, kullanıcıların belirlediği süre sonunda otomatik olarak tamamen silinmiş olacak.

Facebook yetkilisinin The Next Web’e vermiş olduğu bir röportajda, pilot uygulama olarak iOS işletim sistemi için küçük yenilikler içeren bir güncelleme yayınlamayı planladıklarını belirtti. Ayrıca, yeni özellikle kullanıcılara, gönderilerini ileri bir tarihte tamamen silebilmeleri konusunda bir zaman çizelgesi seçeneğini sunmayı planladıklarını da sözlerine ekledi.

Facebook’un bu yeni özelliği henüz test aşamasında olduğundan, kesin olarak devreye girecek mi bilinmiyor. Ayrıca gönderiler, kullanıcıların profil sayfalarından silinmiş olsa bile, Facebook’un veri tabanında bir süre daha saklanacaktır.

Test aşamasındaki özellik, Snapchat uygulamasını akıllara getiriyor. Facebook’un bu girişimi ne kadar başarılı olacak hep beraber bekleyip göreceğiz.

Viber'ın Android Uygulaması ile Artık Görüntülü Konuşmalar Yapabilirsiniz

YORUMLAR