Facebook Kısa Video Uygulaması Riff Çıkış Yaptı!

Facebook Kısa Video Uygulaması Riff Çıkış Yaptı!

Sosyal medya devi Facebook yeni yayınladığı kısa video uygulaması Riff ile rakiplerine karşı bir adım öne geçmeyi planlıyor. Facebook'un ara ara Stickered gibi ilginç uygulamalar yayınladığına tanık oluyorduk. Bu sefer Facebook kısa video alanına el atarak kendi video çekme ve video paylaşma uygulaması olan Riff'i Android ve iOS işletim sistemini kullanan mobil cihazlar için yayınladı.

Riff temel olarak arkadaşlarınızla kısa videolar aracılığıyla eğlenmenizi mümkün kılan bir uygulama. Facebook hesabınız ile giriş yapabileceğiniz Riff ile bir ana fikir belirleyerek 20 saniyelik kısa videolar çekebiliyorsunuz. Arkadaşlarınızda bu ana fikir çerçevesinde sizin çektiğiniz videolara eğlenceli cevaplar verebiliyorlar. Benzer şekilde siz de arkadaşlarınızın videolarına yine kısa videolar ile cevap verebiliyorsunuz. Zincirleme reaksiyon şeklinde yayılan bu video ağına kullanıcılar katkı yaptıkça eğlence miktarı da artıyor.

Riff ile çekilen videoları herkes görüntüleyebilse de siz sadece arkadaşlarınızın videolarına kısa videolar ile cevap verebiliyorsunuz veya sadece arkadaşlarınız sizin videolarınıza cevap verebiliyor. Facebook Riff birkaç kısıtlamaya da sahip. Riff ile sadece video çekmenize izin veriliyor; yani mobil cihazınızda depoladığınız videoları kullanamıyorsunuz. Riff içerisinde herhangi bir video düzenleme aracı da yer almıyor. Bu nedenle videolarınız üzerinde değişiklikler veya düzeltmeler de yapamıyor; çektiğiniz gibi yayınlamak zorunda kalıyorsunuz. Bu özellikler de uygulamaya eklendiğinde Riff diğer kısa video servisleri ile boy ölçüşebilecek seviyeye gelebilir.

Riff'i bu bağlantıları kullanarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz:

Scrapbook - Çocuklarınıza Özel Facebook Fotoğraf Albümü

YORUMLAR