Facebook, "Kişiye Özel Yorumlar" Seçeneğini Devreye Sokuyor

Facebook, "Kişiye Özel Yorumlar" Seçeneğini Devreye Sokuyor

Facebook başta olmak üzere sosyal medya platformlarının alameti farikalarından bir tanesi de yorumlar bölümüdür. Bazen hararetli tartışmaların yaşandığı, bazen de sevgi sözcüklerinin hakim olduğu bu bölüm için, Facebook'un güzel bir fikri var.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu ünvanını elinde bulunduran Facebook, kullanıcıların, gönderilerin altına kişiye özel yorumlar yazabileceği bir özelliği test ediyor. Bunun anlamı, herkese açık bir gönderiye yorum yaptığınızda, söz konusu yorumunuzu kimlerin görebileceğini seçebileceksiniz. Böylece, yabancılardan gelen potansiyel kötü yorumlardan da kaçınmış olacaksınız.

Facebook, Kişiye Özel Yorumlar Seçeneğini Devreye Sokuyor

Resimde görebileceğiniz gibi, kullanıcılar bir yorum gönderirken, dört seçenekten bir tanesi olan kilit ikonunu görecekler; yalnızca arkadaşlar ve gönderi sahipleri, sadece arkadaşlar, yalnızca gönderi sahibi ve yorumcular; ve diğerleri. Daha sonra bu seçeneklerinden istediğinizi seçerek, yorumunuzu kimlerin görebileceğini kolaylıkla ayarlayabilirsiniz.

Facebook'un üzerinde çalıştığını bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı henüz belli olmadı. Ancak kişiye özel yorum özelliğinin gayet kullanışlı bir fikir olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz.

Facebook'un yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın. 

YORUMLAR