Facebook Korsanlara Karşı Savaş Başlattı

Facebook Korsanlara Karşı Savaş Başlattı

11 Şubat 2015 itibarıyla Facebook, hesaplara karşı yapılan tüm korsan saldırıları püskürtecek bir protokol uygulayacağını açıkladı. Facebook'un bu güvenlik planının tüm detayları henüz belli olmasa da kullanıcılar artık daha güvende hissedecekler. Kullanıcıların hesaplarına yönelik tüm kanunsuz girişimler artık Facebook tarafından bizzat kontrol edilerek savuşturulacak. Birkaç yüksek profile sahip şirketin son zamanlarda sosyal ağ hesaplarına yapılan saldırılardan yola çıkan Facebook, geliştirdiği karşı saldırı tekniğini tüm kullanıcıları için kullanmayı düşünüyor. 

Facebook bu oluşumda yalnız da olmayacak, tehdit değiş tokuşu (threat exchange) konusunda Bitly, Dropbox, Pinterest, Tumblr, Twitter ve Yahoo'da Facebook’un ortakları olacak ve her türlü tehdit bilgisini paylaşarak önlemlerin daha hızlı alınabilmesinde yardımcı olacaklar.

Phishing yapmak, kötü amaçlı yazılım (malware) kullanmak, hesaplara direk saldırı gibi tehditlerin tüm sosyal ağların sorunu olduğunu belirten Facebook, bu konuda ortak hareketin caydırıcı olacağını da savunuyor. Facebook tüm sosyal ağların birbiriyle rakip olsa da, bir noktada aynı kaderi paylaştığını savundu. Dev sosya ağ dış tehditlere karşı el birliği etmenin son derece güçlü bir savunma mekanizması yaratacağına inanıyor.

Facebook'un Yeni Uygulaması Facebook Lite Yayınlandı

 Facebook Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Facebook Gizlilik Kontrolü Devrede

YORUMLAR