Facebook Kullanıcıları Bing Arama Sonuçlarına Yorum Atabilecekler

Facebook Kullanıcıları Bing Arama Sonuçlarına Yorum Atabilecekler

Microsoft'un arama motoru Bing önemli bir gleişmeye imza attı. Microsoft'un yeni duyurduğu bu özellik sayesinde Bing arama sonuçlarına Facebook kullanıcıları yorum ekleyebilecekler. Bing'deki Facebook bütünleşmesi sadece bununla kalmıyor, artık arama sonuçlarını Facebook Beğen tuşu sayesinde beğenebileceğiz de.

Microsoft ile Google arasındaki arama motoru rekabetinde Microsoft uzun bir süredir saldırgan bir tutum sergilemekteydi. Hatta Scroogled kampanyası başlatan Microsoft bu kampanya içerisinde Google'ın kullanıcı bilgilerini yanlış bir şekilde kullandığını ifade edip Google arama motorunun bazı özellikleriyle dalga geçmekteydi. Bu yeni adım ise Bing'e bu rekabette önemli bir koz olacak. Kullanıcı yorumları sayesinde Bing arama sonuçlarında hedefe ulaşmamız daha kolay hale gelebilecek ve daha doğru ve isabetli sonuçları seçebileceğiz.

Fakat özelliğin kötüye kullanılabilme ihtimali de var. Özellikle yoğun aratma sayılarına sahip sonuçlar gereksiz reklamlara hedef olabilir. Bu da kullanıcı yorumlarını anlamsız hale getirecektir. Bing'in bu özelliği geliştirirken spam yorum denetleme mekanizmasının da olması gerekmekte.

Özellik şu an için Amerika'da aktif olarak kullanılabiliyor, önümüzdeki haftalarda ise diğer ülkeler için kullanılabiliyor olacak.

Windows 8 Başlat Menüsü Programları Milyonlarca Kere İndirildi

YORUMLAR