Facebook Kullanıcılarını Gear VR ile Sanal Gerçekliğe Davet Ediyor

Facebook Kullanıcılarını Gear VR ile Sanal Gerçekliğe Davet Ediyor

Facebook'un sahip olduğu Oculus sistemi sayesinde artık Facebook üzerinden Gear VR kullanabileceğiz. Sanal ortamda hem arkadaşlarımızla oyun oynayabileceğiz, hem de Twitch üzerinden yayın izleyebileceğiz.

Eğer Gear VR'a sahipseniz, sosyal medya ile sanal gerçekliğin buluştuğu bu ana siz de tanık olabilirsiniz. Facebook'un yeni sistemi sayesinde, Gear VR ile Facebook'taki 360 derece videoları izleyebileceğiz. Bunu yapmak için ise Oculus Video uygulamasını öncelikle indirmeniz gerekiyor. Gerekli adımları takip ettikten sonra ise Facebook'taki arkadaşlarınızın video paylaşımlarını artık sanal bir oda içerisinde Gear VR üzerinden izleyebiliyor olacaksınız.

Tüm bunların yanında içerisinde bulunabileceğiniz bir sosyal medya ağı bile var. Henüz beta sürecinde olan Oculus Social'a giriş yapıp üye oluyorsunuz ve kendinize özel avatarınızı belirliyorsunuz. Daha sonra oda oluşturup arkadaşlarınızla birlikte Twitch yayınlarını izleyebiliyorsunuz. Trivia üzerinden ise arkadaşlarınızla aynı oda içerisinde bir arada bulunup sohbet edebiliyorsunuz. 

Açıklananlara göre bu Facebook için sadece bir başlangıç. Yakın zamanda videoları Gear VR üzerinden beğenip, paylaşabileceğiz. Kulaklık takmayı da unutmayın.

Samsung Sanal Gerçeklik Gözlüğü İçin New York'ta İçerik Ofisi Açacak

Sanal Gerçeklik İçerisinde Yeni Bir Sosyal Medya Yaratıldı

YORUMLAR