Facebook Kullanıcılarını Hava Durumu ile Karşılayacak Ama?

Facebook Kullanıcılarını Hava Durumu ile Karşılayacak Ama?

Hava durumu bölgenizde yağmur var diyorsa Facebook size şemsiye ile uyarı verecek. Artık pek çok kullanıcının anasayfası olan sosyal medya servisi Facebook, kullanıcılarına hava durumu mesajıyla merhaba demeye hazırlanıyor.

Avustraya da testlerine başlanan bu hizmet oldukça faydalı ve kullanışlı olacak orası kesin. Ancak sistem hala fahrenhayt cinsinden hava sıcaklığı bildirimleri veriyor. Bu durum genel kullanıcılar için kafa karışıklığına yol açıyor.

Hava durumu uyarıları henüz Avustralya için deneniyor olsa da dünyanın bazı metrik sistem kullanan bölgelerinden de izlenebiliyor. Bu bölgelerde havayı doğru tahmin eden Facebook hava sıcaklıklarını henüz santigrat dereceye çeviremiyor. Zaten başlangıç aşamasında olan bir servis için çok da önem arz ediyor olmasa da henüz bir şeylerin ters gittiği gerçek.

Mobil kullanıcıların dünyanın bazı bölgelerinde aşağıdaki gibi bir mesaj almaya başlamasıyla ortaya çıkan bu hizmet, “see more” yani “daha fazlasını gör” seçeneği tıklandığında bazı değerleri metrik olarak henüz veremiyor.

Ama ne demişler başlamak kadar bitirmek de önemli, çok yakın zamanda Facebook bu küçük sorunu alt edecektir diye düşünüyoruz.

YORUMLAR