Facebook, Kullanıcılarının Güvenliğini ESET İle Bir Basamak Yukarı Taşıyor

Facebook, Kullanıcılarının Güvenliğini ESET İle Bir Basamak Yukarı Taşıyor

Güvenlik denince akla ilk gelen markalardan biri olan ESET, geliştirdiği üst düzey güvenlik yazılımları ile artık Facebook kullanıcılarına da koruma sağlayacak.

2014 yılı Facebook için kullanıcı güvenliğini artırma yolları bulmak ve bu yolları kullanıcılar arasında meydana gelebilecek zararlı tüm aktiviteleri tespit etmek üzere platforma entegre etmekle geçti. Bu konuda atılan adımların sonuncusu da ESET’in sunduğu gelişmiş güvenlik özelliklerini Facebook üzerindeki tehlikeli içerikleri ve linkleri engellemek için devreye sokması oldu.

Dünyanın en popüler ve en çok kullanılan sosyal medya araçlarından biri olan Facebook aslında bu popülerliğinin arkasında pek çok tehlikeyi de beraberinde getiriyor. 1.35 milyar kullanıcısı bulunan Facebook, geniş kitlelere ulaşmak ve onlarla iletişim kurmak isteyen kişilerin bir numaralı aracı haline geldi.

Fakat ne yazık ki gibi bu sosyal platformda yer alan her kullanıcı iyi niyetli değil. Sosyal medyayı amacı dahilinde kullananların kişisel güvenliğini tehlikeye atan bu kişiler artık kötü niyetli amaçlarını hayata geçirebilmek için ESET’in güçlü koruma duvarını aşmak zorunda!

Sunulan bu yeni güvenlik politikasıyla birlikte herhangi bir şüpheli durum karşısında kullanıcılar anında bilgilendirilecek. Elbette bu bilgilendirmeler kullanıcıların Facebook deneyimlerini sekteye uğratmadan gerçekleştirilecek. Konuya dair en olumlu gelişmeler arasında ise bu güvenlik politikasından yararlanmak için kullanıcıların hiçbir güncelleme yapmasına gerek olmadığı yer alıyor. Yani her şey olup biterken kullanıcıların herhangi bir ek işlem yapmasına gerek duyulmuyor.

WhatsApp'ta Yeni Bir Güvenlik Açığı Tespit Edildi

YORUMLAR