Facebook Lite, 1 Milyar İndirilme Rakamını Geçti

Facebook Lite, 1 Milyar İndirilme Rakamını Geçti

Sosyal medya devi Facebook’un alt segment cihazlara yönelik tasarladığı Facebook Lite uygulaması, Google Play Store’da 1 milyar indirilme rakamını geçti. 

2GB / 3GB kablosuz bağlantı teknolojilerine sahip ülkeler için özel olarak geliştirilen lite sürümleri, son dönemde birçok uygulama tarafından tercih ediliyor. Lite versiyonlar, daha düşük sistem gereksinimlerine sahip olmalarının yanında, batarya ve mobil veri kullanımını da en düşük seviyede tutuyor.

Dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya platformu olan Facebook, uygulamanın hafifletilmiş sürümü Facebook Lite ile gelişmekte olan pazarlardaki varlığını günden güne artırıyor.

Facebook lite android

Zayıf internet bağlantılarında dahi sorunsuzca çalışan uygulama, Android uygulama mağazası Play Store’da 1 milyar indirilme barajını aşarak, Messenger'ın ardından bunu başaran üçüncü Facebook uygulaması oldu.

Facebook Lite, telefonunuzda yalnızca 1.28 MB’lık bir yer işgal ediyor. Bu sayede kullanıcılara çok daha hızlı bir Facebook deneyimi sunan uygulama, depolama tarafında tasarruf etmenize yardımcı oluyor.

Tabii bu durum, lite sürümündeki özelliklerin kırpıldığı anlamına geliyor. Fotoğraf ve video yükleme, durum güncellemeleri, bildirimler ve etkinliklere katılma gibi daha birçok işlev uygulamadaki varlığını koruyor.

Facebook Lite, Android’in ardından geçtiğimiz ekim ayında iOS platformu için de kullanıma sunulmuştu. Facebook uygulaması iOS cihazlarda 313.3 MB yer kaplarken, Lite sürümü ise yalnızca 8.9 MB’lık bir boyuta sahip.

Facebook Lite uygulamasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz: