Facebook Lite Facebook'tan Çok Daha Hızlı Yükseliyor

Facebook Lite Facebook'tan Çok Daha Hızlı Yükseliyor

Facebook'un daha hafif bir versiyonu olan Facebook Lite, popüler uygulamalar arasında yerini aldı. Söz konusu uygulama, Facebook'un orijinal uygulamasından çok daha hızlı bir yükseliş gerçekleştiriyor.

Android kullanıcıları tarafından aktif bir şekilde kullanılan Facebook Lite uygulaması, 2015 yılında piyasaya sürülmesine rağmen hızlı yükselişine devam ediyor. Açıklanan bilgilere göre aylık 100 milyon aktif kullanıcıya ulaşan uygulama, kısa süre içerisinde arayüz büyümesi açısından Facebook'un kendi uygulamasını geride bıraktı. 150'den fazla ülkede kullanılan orijinal Facebook uygulamasının bu derece geriye düşmesi, birçok kullanıcıyı şaşırttı.

Daha yavaş ve eski telefonlara sahip olan kullanıcıların özellikle kasma problemini engellemek için kullandığı Facebook Lite'ın yöneticilerinden Vijay Shankar, "Facebook Like en hızlı büyüyen arayüze sahip. Uygulamamızı daha iyi yerlere getirebilmek için daha fazla yatırım yapmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu. 

Bu yükselmeyle beraber Facebook Lite'a yeni özellikler de gelmeye başladı bile. Yeni gelen "Sonra Oynat" özelliği ile birlikte kullanıcılar arkaplanda video indirebilecekler. Video indiği zaman ise uygulama kullanıcıya "izlenmeye hazır" uyarısını verecek. Shankar, uygulamanın amacının tüm Facebook özelliklerini değil de, çok kullanılan çekirdek özelliklerini barındırmak olduğunu da sözlerine ekledi.

SQL Server'dan Linux Atağı

LG V10 İçin Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Türkiye’de

Skype Translator Arapça Çeviri Yapmaya Hazırlanıyor

YORUMLAR