Facebook Lite Yayınlandı

Facebook Lite Yayınlandı

Facebook'un bir süredir geliştirdiği ve beta aşamasında bazı kullanıcılara açtığı yeni uygulaması Facebook Lite nihayet resmi olarak yayınlandı. Başta internet bağlantısının yavaş olduğu bölgelerdeki kullanıcılar hedeflenerek geliştirilen uygulama, hafif boyutları ve basitliğiyle çok güçlü olmayan telefonlarda da rahatça kullanılacak.

1 Megabayt'tan küçük bir boyuta sahip uygulama, aynı zamanda veri kullanımında da oldukça başarılı. Normal Facebook uygulamasına göre daha az veri tüketerek, mobil internet kotasından tasarruf ettiren uygulama 2G gibi yavaş bağlantıya sahip ülkeler için de bağlantı dostu. Facebook Lite ile kullanıcılar alıştıkları gibi akışlarını takip edip, paylaşım yapabiliyor, bildirim ve mesaj alabiliyor. Temel olarak olabildiğince çok Facebook özelliğini desteklemeye çalışan uygulama eski sürüm Android cihazlarla da çalışabilecek.

İnternet.org projesiyle herkese internet erişimi sunmak isteyen Facebook, bu projeyi destekmesi için Facebook Lite'ı geliştirdi diyebiliriz. Facebook Lite bir zamanlar ücretsiz Facebook erişiminin 2. adımı olarak değerlendiriliyor. Facebook Lite, başta Asya ve Afrika olmak üzere sırasıyla Avrupa ve diğer ülkeler için de kullanıma sunulacak.

YORUMLAR