Facebook Live'a Yakında Snapchat Tarzı Filtreler Eklenecek

Facebook Live'a Yakında Snapchat Tarzı Filtreler Eklenecek

Facebook, canlı yayın uygulamasında bu yıl büyük değişikliklere gitmeye hazırlanıyor. Bunun ilk adımı, Snapchat tarzı filtre imkanı sağlayan MSQRD isimli uygulama ile Facebook Live etkileşiminin sağlanması olacak.

Facebook, geçtiğimiz mart ayında, MSQRD isimli uygulayı geliştiren Belaruslu girişim şirketi Masquerade'i satın almıştı. Masquerade, Snapchat'te kullanılan yüz değiştirme, videolara hayvan figüreri ekleme gibi özellikleri sağlayan MSQRD'i geliştirmiş ve kullanıma sunmuştu. Bu satın almanın ardından, MSQRD ve Facebook entegrasyonunun kısa zaman sonra yapılacağı da açıklanmıştı. Geçtiğimiz gün düzenlenen VidCon etkinliğinde ise Facebook adına söz alan bir yetkili, bu entegrasyonun birkaç hafta içinde sağlanacağını söyledi.

Facebook, bu adımla birlikte, video ayağında Snapchat'e karşı mücadelesinde bir adım daha atmış olacak. Böylece, geçtiğimiz sene Snapchat'in videolarda yüz değiştirme imkanı sağlayan Looksery isimli girişimi satın almasına da cevap verilmiş olacak. MSQRD entegrasyonuyla birlikte, Facebook'ta kaydettiğiniz videolarda ve ya canlı yayınlarda, birçok filtreyi kullanmanız mümkün olacak ve Snapchat'e karşı kaybedilen avantaj geri kazanılmaya çalışılacak. Facebook'un hazırladığı basın bülteninde ise MSQRD ile birlikte, ilerleyen günlerde Facebook Live'a birçok yeni özellik ekleneceğinin de haberi veriliyor.

Facebook 360° Videoların İçinden Like Atmanızı Sağlıyor

Facebook Ünlülerle Milyonlarca Dolarlık Canlı Yayın Anlaşmaları Yapıyor

Facebook’un Gözünde Değerimiz Kaç Para?

YORUMLAR