Facebook Messenger 1500'den Fazla Emojiyle Yenilendi

Facebook Messenger 1500'den Fazla Emojiyle Yenilendi

Facebook'un anında mesajlaşma uygulaması olan Facebook Messenger,1500'den fazla emojiyi kullanıma soktu.

Facebook'un yan uygulaması olarak yayın hayatına başlayan ancak ulaştığı kullanıcı sayısıyla alıp başını giden Facebook Messenger, kullanıcılarının duygularını daha iyi aktarması için yenilenmiş emojileri kullanıma soktu. 1500'den fazla emoji üzerinde değişiklik yapan Messenger, yeni emojileriyle vektörel tasarıma da geçiş yapmış. Daha canlı ve eğlenceli duran emojiler artık tüm platformlarda kullanılabiliyor.

Yeni emojileriyle pek çok konuya değinen Messenger, ırkçılık ve kadınlara şiddet konusunda da hassas davranmış. Tıpkı WhatsApp'taki gibi ten rengi seçimini mümkün kılan emojilerin yanı sıra, kadınlara şiddetin artmasından dolayı kadınların kendilerini daha rahat ifade edebilmesi için de yeni emojiler eklenmiş durumda. Messenger'ın yeni emojileri dün itibariyle iOS ve Android uygulamalarında kullanıma sunuldu. Bugün de Web sürümüne gelen yeni emojileri artık kullanabilirsiniz.

Yeni Emojileri Nasıl Kullanabilirim?

Messenger'ın yeni emojilerini kullanmak oldukça basit. Mobil sürümlerde daha öncelerden olduğu gibi yazı yazma bölmesinin sağında yer alan dörtlü emoji simgesine tıklamanız yetiyor. Simgeye tıkladıktan sonra yeni emojiler arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Facebook'un Web sürümünde de hizmete giren yeni emojileri kullanmak için sohbet penceresine ekstra bir simge eklenmiş durumda. Aşağıdaki resimde sarı ile işaretlenmiş bölüme yerleşen simgeye tıkladığınızda yeni emojileri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Ayrıca bazı emojiler arasında ten rengi seçimi de yapabileceksiniz.

Facebook Sayfasını Beğenmeyen Site Sakinleri Evden Atılıyor

Facebook Messenger'da Şifrelenmiş Mesajlaşma Dönemi Başlıyor

YORUMLAR