Facebook Messenger 4 ile Dark Mode Geliyor! (Yenilikler Harika)

Her ay 1.7 milyar oyun oturumu, 10 milyar sohbetin gerçekleştiği Facebook Messenger, büyük güncelleme adı. Dark Mode (Karanlık Tema) gibi beklenen yenilikleri getiren Facebook Messenger 4 sürümün detayları, yeni Facebook Messenger indirme bağlantısı haberimizde.

Facebook’tan bağımsız bir sohbet, anlık mesajlaşma uygulaması olan Messenger, 400 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip. Kişiler kadar işletmelerin de kullandığı ücretsiz iletişim uygulaması Facebook Messenger, geçtiğimiz günlerde büyük bir güncelleme aldı. Facebook Messenger 4 sürümüne güncelleyen kullanıcıları hem arayüzde hem de mesajlaşırken fark edebilecekleri büyük değişimler karşılıyor.

Eski sürümdeki özelliklerin korunurken birçok yeni özellik uygulamaya kazandırıldı. Siyah (koyu) tema kullanmayı sevenlerin beklediği Dark Mode en dikkat çeken yenilik. Yenilenen Facebook Messenger’ın Dark Mode özelliği aktif edildiğinde yeni Skype’ı andıran bir konuşma yüzüyle karşılaşılıyor. Siyah fon üzerine gri, mavi, pembe çeşitli renklerde konuşma baloncuklar dikkat çekiyor. Açık tema kadar çekici, gözü yormayan arayüz getiren Dark Mode’un yanında göze çarpan yenilik karşılama ekranında karşımıza çıkıyor. Yenilenen Messenger’da altta sıralı simgelerin sayısının azaltıldığı, üçe düşürüldüğü görülüyor. Sohbet, kişiler ve keşfet gezinme kategorilerinden oluşuyor. Yeni Messenger’da mesaj ve aramalar tek bir yerden yönetilirken, grup ve bireysel mesajların aynı arayüzde toplanıyor. Üst bölümdeki kısayolla Messenger kameraya erişim sağlanıyor. Kişiler simgesine dokunularak hikayeler ve o anda aktif/online kişilerin listesine ulaşılıyor. Oyunlar, işletmeler, görevler için otomatik gönderilen mesajlar da yakında Keşfet bölümü altında toplanacak.

Mesajlaşma ve bağlantı kurmaya odaklanan güçlü özellikler ve tasarım sadeliği getirirken konum paylaşımı, anketler, grup görüntülü sohbetler gibi mevcut özellikleri koruyan Facebook Messenger 4 güncellemesi bugün başlayarak kademeli olarak dağıtılacak.