Facebook Messenger 500 Milyon Barajını Geçti

Facebook Messenger 500 Milyon Barajını Geçti

Sosyal ağların devi mobil platformlar için mesajlaşma servisini ayrı bir uygulama olarak yayınladığından beri tarihindeki en önemli dönüm noktalarından birini yaşadı. Facebook Messenger aylık 500 milyon kullanıcı rakamını aşarak tarihine bir çizik daha attı.

Başta birçok Facebook Messenger kullanıcısı tarafından garip karşılanan uygulama, sosyal ağın kendi başına mesajlaşma uygulamasını oluşturmasından sonra neredeyse tüm kullanıcılara durumu kabullendirdi. Facebook'un toplam kullanıcısının neredeyse yarısı Messenger uygulamasını artık kabullenmiş ve uygulamaya alışmış durumda.

Facebook bu hafta pazartesi günü her ay 500 milyondan fazla kişinin uygulamayı kullandığını açıkladı. Bunun öncesinde Messenger'ın Facebook'tan ayrılması yüzünden firma birçok olumsuz geri bildirim almış, kullanıcılar Facebook mesajlarını uygulama içerisinde daha rahat görüntülediklerini söylemişlerdi. Tabii Facebook Messenger yayınlanınca tüm mesajlar o tarafa kayarak ana Facebook uygulamasından bağımsız çalışmaya başladı. Sosyal ağın anlık mesajlaşma özelliğini kullanmak isteyen kullanıcılar uzun zamandır ayrı olarak Facebook Messenger uygulamasını indirmek zorunda kalıyorlar. Ancak yeni raporlara göre artık bu bir sıkıntı teşkil etmiyor gibi. İnsanlar Facebook Messenger'a alışmış, mobil platformda ana mesajlaşma servisi olarakta birçok kişi uygulamayı benimsemiş durumda.

Dünya çapında 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunan Facebook bildiğimiz gibi hala Messenger uygulaması üzerinde geliştirmelerde bulunuyor ve servisi kullanıcılar için en uygun forma sokmak için sürekli çalışıyor. En son Messenger uygulamasına grup sohbetleri oluşturmak için yardımcı tasarım eklenmişti. Eğer siz de Facebook Messenger'ı akıllı telefonunuza indirmek ve Facebook üzerinden tüm mesajlaşmalarınızı tek bir yerden yönetmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantılardan uygun versiyonu telefonunuza indirip kurabilirsiniz.

Microsoft Lumia 535 Teknik Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

ASUS ZenFone 6 - Diğer Akıllı Telefonlar İle Boyut Karşılaştırma

YORUMLAR