Facebook Messenger’a Birbirinden Harika Yeni Özellikler Geldi

Facebook Messenger’a Birbirinden Harika Yeni Özellikler Geldi

Sosyal medya devi Facebook, popüler mesajlaşma uygulaması Messenger’a birbirinden harika yeni özellikler ekledi.

1,3 milyar kullanıcısıyla dünyanın en çok tercih edilen mesajlaşma platformlarından bir tanesi olan Messenger, yeni bir Selfie modu, Boomerang ve Artırılmış Gerçeklik etiketleri de dahil olmak üzere birkaç yeni özellik kazandı. 

Facebook, Instagram’ın ana şirketi olduğu için Boomerang özelliğini Messenger’da görmek çok da şaşırtıcı olmasa gerek. Yine de eklenen bu yeni kamera modunun kullanıcıları bir hayli mutlu edeceğini söyleyebiliriz. 

facebook messenger yeni özellik

Platforma gelen bir diğer özellik ise Selfie modu oldu. Kullanıcılar bu modu kullanarak, bokeh efektine sahip fotoğraflar elde edebilecek, ancak portre modunun tamamen yazılım desteği ile yapıldığını unutmamak gerekiyor. Dolayısıyla fotoğrafların mükemmel olmasını beklemeyin.

AR etiketleri facebook

Messenger’a gelen özellikler arasında belki de en dikkat çekeni Artırılmış Gerçeklik etiketleri olsa gerek. Kullanmak istediğiniz çıkartmayı seçip yanındaki simgeye dokunarak fotoğraflarınıza ve videolarınıza çıkartmalar ekleyebilirsiniz. Son olarak Facebook, yeni yıl için Noel temalı maskeler ve filtreler eklediğini de belirtti. 

Sosyal medya devi, tüm bu özelliklerin bugün itibarıyla iOS ve Android platformuna sunulduğunu söylese de, yeniliklerin tüm kullanıcılara ulaşması birkaç günü alacaktır.