Facebook Messenger'da Mesajı Geri Alma Dönemi

Bir süredir veri skandalıyla gündemden düşmeyen Facebook, uzun bir aradan sonra Messenger'a yeni bir özellik getirecek. İlk önce WhatsApp'a sonra da Messenger'a mesajı geri alma özelliğini getirmeyi planlayan şirket, kullanıcılarının yüzünü bir hayli güldürecek.

Dünyanın en popüler mesajlaşma platformlarından olan Messenger, hala mesaj silme özelliğine sahip değil. Bu anlamda büyük bir eksikliği hissettiren uygulamada yeni özelliğin test aşamaları başlamış durumda. Bazı iddialara göre mesaj gönderildikten belirli bir sonra silinebilme özelliğini yitirecek. Yani bu açıdan mesaj silmenin WhatsApp'takiyle ile aynı olacağını söyleyebiliriz.

Karşı tarafa atılan mesajı belli süre içerisinde kaldırdığınız zaman tüm sohbetten silmiş olacak. Ancak eski mesajları silmenin mümkün olmayacağını da belirtmek gerekiyor. Ayrıca mesajı sildiğiniz zaman 'bu mesaj silindi' şeklinde bir mesajın olacağı söyleniyor. 

Şimdilik bu konu hakkında tüm bildiklerimiz bu kadar ancak yeni özelliğin yakın zamanda paylaşacağını tahmin ediyoruz. Hem iOS'a hem de Android'e gelecek olan mesaj silme özelliğinin nasıl çalışacağını göreceğiz.