Facebook Messenger Daha Fazla Veri Tasarrufu Yapacak

Facebook Messenger Daha Fazla Veri Tasarrufu Yapacak

Tüm haber akışları, resim ve video servisleri ile Facebook veriyi son derece fazla kullanıyor. Bu noktada kotalar doluyor, telefonlar ağırlaşıyor. Facebook Messenger bu yaramıza merhem olmak için yeni bir beta sürecine girdi. Bu süreç içinde amaç veri kullanımını daha ekonomik kılabilmek.

Bu henüz test aşamasında olduğu için ne kadar veri tasarrufu yapılabildiğine dair net bir sonuç çıkarmak çok da mümkün değil. Ancak Facebook Messenger ile başlatılan bu süreç zaman içerisinde tüm Facebook şemsiyesi altındaki servislere gelebilir.

Bu elbette fazla sosyal medya kullananlar için sevindirici bir haber. Mobil ağırlıklı düşünülecek olursa kota endişesini ortadan kaldıracak bir girişim. Bu yüzden Messenger kullanıcı menüsüne yeni eklenecek olan buton, kullanıcıların isteğine bağlı olarak açılıp kapanabiliyor.

Aslında Haziran ayında Facebook böyle bir duyuru yapmış ancak hemen adım atmamıştı. Şimdi beta sürümü olarak ABD’de belli bir kesim bu seçeneği deneyebiliyor. Özellikle Android telefonlar için düşünülen bu çözüm, kullanıcılara telefonlara yüklenen verilerde ekonomik çözümler getirecek.

Aşağıdaki beta kullanıcı sayfasında görüleceği gibi kullanıcı bu seçenekle ne kadar veri tasarrufu yaptığını da izleyebilecek. 

YORUMLAR