Facebook Messenger'daki Bu Virüse Dikkat!

Facebook Messenger'daki Bu Virüse Dikkat!

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook'un, anlık mesajlaşma uygulaması Messenger'da ortaya çıkan büyük tehlike milyonlarca kullanıcıyı ilgilendiriyor. Detaylar haberimizde.

Facebook Messenger kullanıyorsanız bu haberimizi dikkatlice okumanızda fayda var. Zira Facebook Messenger'dan, arkadaş listenize zararlı yazılımın yüklendiği video dosyasının bağlantısını gönderen program, hesabınızın başkasının eline geçmesine neden olabileceği gibi, paranızı da çalabilir.

Bilgisayar korsanları, söz konusu zararlı yazılımı mümkün olduğunca çok kişiye bulaştırmak istiyor. Zira Facebook Messenger üzerinden kripto para toplayan zararlı yazılımı yayan saldırganlar, ne kadar çok kişiye ulaşırsa o kadar çok kazanç elde ediyor.

Trend Micro siber güvenlik firmasının 'Digmine' adını verdiği bot yazılımın, video dosyası formunda tasarlandığı ve sadece Messenger'ın masaüstü versiyonu aracılığıyla bulaştığı belirtiliyor. Google Chrome tarayıcısı vasıtasıyla bulaşan zararlı yazılım, neyse ki mobil cihazlarda çalışmıyor. Fakat yine de zarar verme kapasitesi bir hayli yüksek olan 'Digmine'  adındaki yazılıma dikkat etmeniz gerektiği konusunda uyaralım. Zira bir anda hem Facebook hesabınızdan hem de paranızdan olabilirsiniz.

YORUMLAR