Facebook Messenger Hakkındaki Sır Perdesi Aralandı

Facebook Messenger Hakkındaki Sır Perdesi Aralandı

Geçen yıl Facebook’un Messenger’ı ayrı bir uygulama olarak kendi bünyesinden ayırması şaşkınlıkla karşılanmıştı. Facebook Messenger’ın neden ayrı olarak kullanılması gerektiği hakkındaki sır perdesi aralandı. Sohbet için Facebook’un içinden kullanılan Messenger, ani bir kararla Facebook alt yapısından ayrıldı sanmayın. Bu durum uygulanması için zaman gerektiren ve ileriye yönelik Facebook planlarından biriydi. Facebook, bünyesindeki sohbet uygulaması Messenger’ın aslında 2013 yılından beri ayrı bir uygulama olarak kullanılması için üzerinde çalışıyordu.

Facebook bu operasyonunun ardında yatan gerçekleri F8 Geliştiriciler Konferansında şöyle sıraladı:

Facebook Messenger’ın ayrı bir sosyal ağ olarak hizmete devam etmesi, onun sonsuz genişlemesine olanak tanıyor. Öte yandan bu ayrılık, popüler sohbet uygulamasının Facebook üzerinden kullanıldığında ulaşılması pek de mümkün olmayan, Facebook harici başka platformlara da ulaşabilme serbestliğine sahip olmasını sağlıyor. Şu anda yaklaşık 40 uygulama geliştiricisinin Facebook Messenger için uygulama çalışması var. Eğer Facebook bünyesinde kalsaydı, bunları Messenger ile kullanmak mümkün olmayacaktı.

Facebook sohbet uygulaması olan Messenger’ın artık bu işlevden daha fazlasını yerine getirmek için çalışıyor. Bağlı olacağı platformlar ise aktüel haber siteleri, spor kanalları, alışveriş merkezleri, para gönderme özelliği ve sesli arama gibi pek çok sayıda yeniliği içeriyor. Facebook F8 Geliştiriciler Konferansında, kafalarda uzun süredir var olan sorulara da cevap vermiş oldu.

Facebook Messenger'a Yeni Gelen Uygulamalar Açıklanmaya Başlandı

Facebook'un Messenger İçin Yeni Planları Var

YORUMLAR