Facebook, Messenger'ı Basitleştirecek

Facebook, Messenger'ı Basitleştirecek

Sosyal medya devi Facebook, 1.3 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olan Messenger'da çok önemli değişikliklere gidiyor. Kullanıcı verimliliğini artırmak isteyen şirket, platformla alakalı olmayan ve gereğinden fazla özellikle şişirilen Messenger'ı daha basit bir hale getirecek.

Geçtiğimiz günlerde, News Feed (Haber Akışı) algoritmasında köklü bir değişikliğe gideceğini ve kullanıcıların daha az haber ve reklam görmelerini sağlayacaklarını açıklayan Facebook, mesajlaşma platformu Messenger'ı basitleştirmek için harekete geçti.

Şirket, kullanıcılardan gelen bildirimler ışığında bir süredir Messenger üzerinde çalışıyordu. Uygulama üzerindeki dağınıklığın, kullanıcı verimliliğini düşürdüğünü tespit eden Facebook, Messenger'ı basitleştirmeye ve düzene sokmaya karar verdi. Platformdaki hangi özelliklerin traşlanacağı henüz netlik kazanmadı ancak ilk adayın 'Oyunlar' olduğu tahmin ediliyor.

Bununla birlikte Facebook, sesli ve görüntülü sohbeti daha da zenginleştirmek için kullanıcıların fotoğraf ve videolar aracılığıyla daha hızlı görsel iletişim kurmasını sağlayacak. Messenger'ı güçlendirmek için yoğun bir çaba harcayan şirket, platformun iş dünyasında çok daha aktif kullanılması için de yeni özellikler sunacağını açıkladı.

YORUMLAR