Facebook Messenger ile Artık Görüntülü Sohbet Yapabileceğiz

Facebook Messenger ile Artık Görüntülü Sohbet Yapabileceğiz

Eğer akıllı telefonlarınızda veya tabletlerinizde sevdikleriniz veya akrabalarınızla iletişim kurmak için Facebook Messenger'ı kullanıyorsanız sizin için güzel bir haberimiz var. Sosyal medya devi Facebook hatırlanacağı üzere bir süre önce Facebook Messenger'a sesli arama özelliğini eklemişti. Firma şimdi de belli ülkelerde Facebook Messenger görüntülü arama özelliğini kullanıcıların hizmetine sundu. Hizmete açılan bu özellik sayesinde Facebook kullanıcıları Messenger üzerinden WiFi bağlantıları aracılığıyla tamamen ücretsiz olarak görüntülü sohbet yapabilecekler. Ayrıca 3G bağlantınızı kullanarak nerede olursanız olun Facebook Messenger ile görüntülü arama yapabileceksiniz.

Facebook Messenger'a gelen bu yeni özelliğin aktif olabilmesi için herhangi bir güncellemeye de gerek duyulmuyor. Eğer akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Facebook Messenger yüklüyse bu özellik kendiliğinden aktif oluyor ve görüntülü arama yapmaya başlayabiliyorsunuz. Facebook'un anlık mesajlaşma uygulamasına kazandırılan bu yeni özellik ile Messenger'ın Skype'a dişli bir rakip olması söz konusu. 

Facebook Messenger görüntülü arama özelliği şu an 18 ülkede aktif. Bu özelliğin yakın zamanda Türkiye'de de hizmete açılması bekleniyor. Eğer hala Facebook Messenger uygulamasını yüklemediyseniz bu bağlantıları kullanabilirsiniz:

WhatsApp Sesli Arama BlackBerry 10 İçin de Çıktı

YORUMLAR