Facebook Messenger Karanlık Tema Test Edilmeye Başlandı

facebook messenger karanlik tema

Facebook, uzun süredir üzerinde uğraştığı Facebook Messenger karanlık tema için son aşamaya geldi. Şirket, yeni geliştirmesini bazı ülkelerde kullanıma açarak, test etmeye başladı.

Kullanıcılar, ışıksız ortamlarda beyaz ışık sebebiyle gözlerinin yorulmasından şikayet ederek, birçok internet sitesinden ve uygulamadan karanlık tema istemeye başlamışlardı. Gelen istekleri geri çevirmeyen Twitter, Youtube ve buna benzer girişimler, karanlık temayı kullanıcıların hizmetine sunmuşlardı. Karanlık tema kervanına katılan son isim ise Facebook Messenger oldu.

Uygulama geliştirme konusunda danışmanlık yapan Jane Manchun Wong, geçtiğimiz gün Twitter hesabı üzerinden Facebook Messenger karanlık tema için ilk görselleri yayınladı. Bazı bölgelerde test aşamasına kadar gelen karanlık temanın detaylarını veren Wong, yeni özelliğin şimdilik Amerika Birleşik Devletleri ve Avustralya’da kullanılmadığının altını çizdi. Keza uygulamanın karanlık temasının Türkiye’de de aktif olmadığını söylemek gerek.

Yakın zaman sonra bütün bölgelerdeki kullanıcıların beğenisine sunulacağı tahmin edilen karanlık temanın aktif edilmesinin ise oldukça kolay olduğu dile getirildi. Uygulamanın sağ ya da sol tarafından yer alan profil resmine basılmak suretiyle açılan ayarlar bölümüne karanlık tema seçeneği geldiği ve bu seçeneğe basarak karanlık temaya geçildiği aktarıldı.