Facebook Messenger Kendini Silen Mesaj Altyapısını Deniyor

Facebook Messenger Kendini Silen Mesaj Altyapısını Deniyor

Tıpkı Snapchat’te olduğu gibi Facebook da bir süre sonra kendini silen mesaj altyapısını Fransa’da test ediyor.

Facebook bu altyapıyı Facebook Messenger uygulamasına entegre edecek. Şimdilik Facebook Messenger’ın bu sürümünü Fransa’da belli bir kitle kullanabiliyor. Facebook fokus grubun öneri ve yazılım testlerini bir araya getirip son değerlendirmeyi yapıktan sonra Messenger uygulamasını güncellemeyi düşünüyor.

Kendini imha eden mesajlaşma altyapısı Facebook Messenger ile Snapchat’i daha dişli rakipler haline getirecek. Snapchat’in günlük yüz milyon aktif kullanıcısı olduğu düşünüldüğünde, belki Facebook için çok dişli bir rakipmiş gibi durmuyor. Ancak anlaşılan o ki, Facebook bu noktada işini şansa bırakmıyor. Rekabeti daha başlamadan engellemek için elinden geleni yapıyor.

Öte yandan Facebook’un patronu Zuckerberg bir zamanlar Snapchat’in kurucusu Evan Spiegel’i ikna turları atmış ve Snapchat’i satın almak istemişti. Ancak bunu başaramamıştı. O günden bu güne Snapchat’in değeri 16 milyar dolara yükseldi. Facebook Snapchat’in büyümesinden rahatsız olmuş olacak ki, Messenger’da eksik özellik kalsın istemiyor. 

Facebook Messenger Artık Web Üzerinde

Facebook Messenger Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

Facebook Messenger Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

YORUMLAR