Facebook Messenger Kullanıcılarının Hoşuna Gidecek 2 Yenilik Geliyor

Facebook Messenger Kullanıcılarının Hoşuna Gidecek 2 Yenilik Geliyor

Whatsapp’ı satın almasıyla kullanıcılarını şaşırtan Facebook sohbet uygulamalarının önemini 19 milyar dolarlık dev yatırımıyla göstermişti. Facebook Messenger, kullanıcılarına kolay sohbet imkanı için yeniliklerine devam ediyor. 

Bu yeniliklerden birincisi, Messenger kullanımı sırasında webde tarayıcı adres bölümüne m.me/kullanıcıadı yazarak kişinin mesaj bölümüne hızlıca ulaşabilmesi. Kullanıcı adı bulunmayan kişiler için maalesef "id" yazılması gerekiyor. Örnek vermek gerekirse kullanıcı adı ‘vatabey’ olan birisine hızlıca ulaşabilmek için m.me/vatabey yazıyoruz.

Facebook Messenger'da kod ile kolay mesajlaşma nedir?

İkinci ve ilgi çekici yenilik, henüz Türkiye Android kullanıcılarının kullanımına tam anlamıyla sunulmadı. Kısaca açıklamak gerekirse karekod mantığıyla çalışan, Snapchat’de yer alan snapcodes benzeri uygulama bizleri bekliyor. Facebook Messenger’daki kod Snapcodes’e oranla daha zarif tasarıma sahip. "Kod ne işe yarıyor" şeklindeki sorunun cevabı; kod şirketlerle iletişim için tasarlandı. Kısaca, ilerleyen zamanlarda şirket broşürlerinde müşteri desteği numaraları yerine Messenger iletişim kodunu görebiliriz.

Veya arkadaş ortamında bu kod yardımıyla kişilerle kolayca iletişim kurabilmemiz de mümkün olacak gibi görünüyor. 

Facebook Messenger Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

Facebook Messenger Artık Web Üzerinde

YORUMLAR