Facebook Messenger Lite, 50 Milyon İndirilmeyi Geride Bıraktı

Facebook Messenger Lite, 50 Milyon İndirilmeyi Geride Bıraktı

Facebook, Messenger uygulamasının bir Lite sürümünü geçen yılın sonlarına doğru yayınlamıştı. Birçok uygulamanın lite sürümünde olduğu gibi, Messenger Lite da hücresel veriyi daha az kullanması ve telefonlar üzerinde daha hızlı çalışması amacıyla tasarlanmış. 10 MB'dan daha az yer kaplayan uygulama, Android 2.3 ve üzeri sürümlerde de çalışabiliyor.

Tüm bu sadeleştirmeye rağmen Messenger Lite, Play Store'da 50 milyon indirmeyi geride bıraktı. Ancak bu rakam, 50 milyon kişinin Messenger Lite'ı indirdiği anlamına gelmiyor. Çünkü telefondan Messenger Lite'ı sildiğinizde ve Play Store'a farklı bir Gmail hesabı ile giriş yaptığınızda, Messenger Lite'yi tekrardan indirmeniz durumunda sizi farklı biri olarak algılayacaktır. Ayrıca 2015 yılında piyasaya sürülen Facebook Lite, 500 milyon ila 1 milyar arası indirme sayısına sahip. Yani Facebook şirketinin normal uygulamaları kadar Lite uygulamalarının da yüksek indirilme oranlarına sahip olduğunu açık bir şekilde görebiliyoruz.

Ayrıca Messenger Lite veri tasarrufu sağlamasına ve telefonda daha az yer kaplamasına rağmen, normal Messenger'e göre çok sade tasarıma ve temel özelliklere sahip. Fakat yine de Messenger Lite'ı indirip kullanmaya başlamak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

Facebook'ta Her Gün Milyonlarca Hesap Siliniyormuş!

Facebook Filtresiyle Korkunç 'Game of Thrones' Kahramanı Olabilirsiniz!

YORUMLAR