Facebook Messenger Lite Android İçin Yayınlandı

Facebook Messenger Lite Android İçin Yayınlandı

Sosyal medya devi olarak gösterilen Facebook, aylık 1 milyar kullanıcısının bulunduğu mesajlaşma uygulaması Messenger’ın özel sürümünü yayınladı. Facebook Messenger Lite sürümü, mobil veri tasarrufu sağlamasının yanında ufak boyutlu olmasıyla dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde YouTube’u daha fazla kişiye ulaştırma noktasında YouTube’un yeni sürümünü yayınlanan Google’a yanıt gecikmedi. Facebook, internet alt yapısı kötü olan ülkelerde daha çok eski mobil cihazları kullanmak durumunda kalan kullanıcılara özel Messenger Lite uygulamasını yayınladı.

Daha az veri tüketimine odaklanan yeni Messenger uygulaması, Messenger’ın temel özelliklerini kullanıcıya sunuyor. Mesajlaşma, fotoğraf ve bağlantı paylaşma, çıkartmalar gibi en çok kullanılan özellikleri içeriyor. Facebook tarafından açıklanmasa da sohbet botları, hikayeler gibi Messenger’a sonradan dahil olan özellikleri sunmayacaktır.

5MB boyutuyla hızlı şekilde indirilip yüklenen Messenger Lite, şu anda Kenya, Tunus, Malezya, Sri Lanka ve Venezuela olmak üzere 5 yerde kullanılabiliyor. Türkiye gibi mobil internet paketlerinin oldukça pahalı olmasından veri tüketiminin önem kazandığı diğer ülkelerde de ilerleyen aylarda kullanımda olacağı Facebook tarafından belirtildi. Şu an için messenger apk bağlantısını kullanarak dilerseniz normal messenger uygulamasını telefonunuza kurabilir ya da Facebook Messenger Lite APK sürümü aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz:

Facebook, Snapchat Hikayeler Özelliğini Messenger'a Getiriyor

YORUMLAR