Facebook Messenger Sesli Grup Sohbetlerini MasaüstündeTest Ediyor

Facebook Messenger  Sesli Grup Sohbetlerini MasaüstündeTest Ediyor

Sosyal medya devi Facebook, mesajlaşma uygulaması Messenger'a yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Beta testlerine başlanan yeni özellikle birlikte masa üstü sürümünde sesli grup sohbetleri yapılabilecek.

Facebook'un daha önce nisan ayında Messenger'ın mobil sürümlerinde hizmete aldığı sesli grup aramaları, yakın zaman sonra masa üstü sürümüne de gelecek gibi görünüyor. Küçük bir grup tarafından test edilen bu özellikle birlikte, bilgisayarınız üzerinden dahil olduğunuz grupları arayabilecek ve gruptaki herkesle sesli konuşmalar yapabileceksiniz. 

Telefonunda Messenger bulunmayan ya da kullanmak istemeyen kişilerin mahrum kaldığı bu özellikle birlikte, Facebook üzerinden direkt olarak bir grubu aramanız mümkün olacak. Daha önce Skype benzeri uygulamalarda çokça kullandığımız bu özellik, Facebook gibi yaygın bir platforma gelmesiyle birlikte diğer uygulamaların kullanım alanlarını da bir hayli daraltacak.

Şimdilik ne zaman herkese açılacağı belli olmayan bu özelliği test etmek için ise Facebook üzerinden dahil olduğunuz bir grupa göz atmanız yeterli. Eğer grup isminin hemen yanında bir telefon göstergesi bulunuyor ve ona tıkladığınızda arama yapabiliyorsanız, bunu test edebilen küçük grubun içerisine dahil olduğunuzu anlayabilir ve yeni özelliğin keyfini çıkartabilirsiniz.

Facebook Messenger'a Yeni Bir Kamera Uygulaması Geldi

YORUMLAR