Facebook Messenger Üzerinden Sesli Grup Araması Yapılabilecek

Facebook Messenger Üzerinden Sesli Grup Araması Yapılabilecek

900 milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaşmayı başaran Facebook Messenger, bugün itibariyle tüm kullanıcıları için grup arama özelliğini aktif etti.

Facebook'un anlık mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger, yeni bir özelliğe daha kavuştu. Bundan sonra Facebook Messenger üzerinden sesli grup aramaları yapılabilecek. Son günlerde Facebook Messenger üzerinde çok fazla yoğunlaşan ve sürekli geliştiren Facebook, bu yeni özelliğiyle Skype kullanıcılarının büyük bir çoğunluğunu kendine çekebilir. Tüm dünyada geçerli olan özellik, Messenger'ın güncel iOS ve Android uygulamaları üzerinden kullanılabiliyor.

Facebook Messenger Grup Araması Nasıl Yapılır?

Messenger'ın yeni özelliğini kullanmak için öncelikle Messenger'ın en yeni sürümüne sahip olmak gerekiyor. (Aşağıdan temin edebilirsiniz.) Messenger'ın en güncel sürümü indirildikten sonra ise tıpkı eskisi gibi normal konuşma grubu oluşturulması gerekiyor. Konuşma grubu şu an en fazla 12 kişiye kadar arama özelliğini destekliyor.

Grup oluşturulduktan sonra yukarıda yer alan arama butonuna tıkladıktan sonra sesli arama tüm kişiler için aktif hale geliyor. Son olarak ise "Aramayı Başlat" butonuna tıklayarak sesli arama başlatılabilir.

Grup araması ilk başladığı anda konuşmaya katılamayan kullanıcılar dilerlerse daha sonra konuşmaya dahil olabilirler ve sorunsuz şekilde konuşmalarına devam edebilirler. Oldukça işlevsel bir özellik olarak Messenger'ın bünyesine dahil olan sesli grup araması Messenger'ın popülerliğini biraz daha arttıracağı söylenebilir. 

Facebook Oyunu Avataria, Çocuklar İçin Büyük Tehlike Oluşturuyor

Facebook Şifre ve Kullanıcı Adı Girme Derdini Ortadan Kaldıracak


YORUMLAR