Facebook, Messenger ve Instagram Tek Uygulamada Birleşiyor

Facebook, Messenger ve Instagram Tek Uygulamada Birleşiyor

Sosyal medyanın popüler uygulamaları olan Facebook, Facebook Messenger ve Instagram tek bir çatı altında buluşuyor. Facebook, bu 3 platformu birleştiren yeni uygulamasını resmi sitesi üzerinden duyurdu.

Mobil platformlarda en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarını bünyesinde barındıran Facebook, sahibi olduğu uygulamaları tek bir merkezden kontrol edebilen "Pages Menager" isimli uygulamasını tanıttı. Geliştirilen uygulama ile Facebook, Facebook Messenger ve Instagram hesaplarına giriş yaparak mesajların tek merkezden kontrol edilebilmesi sağlanıyor. Bu sayede yoğun mesaj trafiğine sahip hesapların kontrol etmesi de bir hayli kolaylaşacak.

Popüler sosyal medya uygulamalarını satın alarak tüm ağı elinde tutmayı başaran Facebook, yaptığı satın alımlar sonrası uygulamalarını birleştirme kararı aldı. Bugüne kadar sahip olduğu uygulamaları çapraz eşleştirme yaparak benzer özelliklerle donatan Facebook, bu sefer 3 ayrı uygulamayı tek bir yerde toplamış şekilde karşımıza çıktı. Sayfa sahiplerinin kullandığı Pages Menager adı verilen uygulamanın ilerleyen günlerde alacağı güncelleme ile 3 farklı platforma gelen mesajları tek merkezden kontrol etmek mümkün olacak.

Testleri yapılan Pages Menager'in yeni sürümünün yayınlanmaya hazır olduğunu ve şu anlık sadece işletmeler için geleceğini de söylemek gerekiyor. Öte yandan uygulamayı akıcı şekilde kullanmak için Facebook, Facebook Messenger ve Instagram hesaplarına giriş yapılması isteniyor. Pages Menager'in yeni mesaj kutusunun yoğun mesaj trafiğine sahip işletmelere ilaç gibi geleceği kesin.

Facebook Messenger Artık Android Auto ile Uyumlu

Google ve Facebook Sahte Haber Sitelerini Yapay Zeka Kullanarak Banlayacak

YORUMLAR