Facebook Messenger Yapay Zeka Botu 'M', Spotify'dan Parçalar Önerecek

Facebook Messenger Yapay Zeka Botu 'M', Spotify'dan Parçalar Önerecek

Facebook Messenger'in "M" isimli yapay zeka botu, bundan böyle Spotify'dan parçalar seçerek ne dinlemek istediğimize de karar verecek.

Yeni Messenger yapay zeka sistemi, yeni bir güncellemeyle, artık kullanıcıların birbirlerine mesaj gönderirken, yazdıkları mesaj içeriklerine göre müzik önerileri almalarına da olanak tanıyacak. Yeni yapay zeka "M" konuşma içerisinde bir sanatçıdan bahsedip, adını yazdığınız mesaj içinde kullandığınızda veya doğrudan bir şarkıdan bahsettiğinizde, bu bilgileri liste olarak önermeye başlayabiliyor.

Şarkıyı gönderdikten veya dinledikten sonra "Daha Fazla Müzik Paylaşın" seçeneğini kullanırsanız, aynı sanatçı, albüm veya türden, ya da tamamen farklı şarkıları görüntüleyip, paylaşabiliyorsunuz. 

"M" yapay zekasının sizin için Spotify şarkıları önermesini beklemek istemiyorsanız, Messenger içindeki Spotify uzantısını kullanabiliyorsunuz. Nisan ayından bu yana Spotify, Messenger uygulamasının bir parçası ve klavyenizin üst kısmındaki mavi "+" işaretini kullanarak menüde bulunabiliyorsunuz. İstediğiniz zaman Spotify'a giderek, en sevdiğiniz şarkıların tümünü gönderip dinlemeye başlayabilirsiniz.

Android ve iOS işletim sistemlerine gelecek bu yeni güncelleme ve özellikleri hakkında çok yakında geniş açıklamalar okuyacağız. 

Facebook Messenger Konuşmalarına Arama Özelliği Geldi

Dikkat! Facebook Messenger’dan Fidye Yazılım Bulaşabilir

YORUMLAR