Facebook Messenger'a Anlık Çeviri Özelliği Geliyor

Facebook Messenger'daki sesli mesajlara anlık çeviri özelliği geliyor

Facebook Messenger'a Anlık Çeviri Özelliği Geliyor

2014’ün son aylarında Microsoft Skype’ın tanıttığı, iki farklı dildeki konuşmayı eşzamanlı olarak çevirme özelliği, yakında Facebook tarafından kullanıcılara sunulacak. Geçtiğimiz gün, Google Translate’in de duyurduğu anlık çeviri özelliği, yakında Facebook Messenger’da da kullanılabilecek.

Facebook Messenger’daki sesli mesaj gönderme özelliğini kullanan yenilik, gönderilen sesli mesajları taraflara kendi dillerinde gösteriyor. Sistem, gönderilen sesli mesajı analiz ederek kelimeleri tanımlıyor ve ardından çevirerek yazı olarak karşı tarafa iletiyor. Mesajı dinleme kısmının altına italik bir şekilde yerleşen çevrilmiş konuşma metni sayesinde, Facebook kullanıcıları dil engelini kısmen de olsa ortadan kaldırabilecek. Kullanıcı sayısı 1 milyarı geçen Facebook, daha farklı kültür ve dilden insanların birbirileriyle iletişim kurmasını da kolaylaştırıyor.

Özellik şimdilik kısıtlı sayıda Facebook kullanıcısına sunuluyor. Geliştirme çalışmalarının bitirilmesiyle, anlık çeviri özelliğinin daha farklı dillere destek vermesi ve sesli mesajları daha iyi anlayabilmesi bekleniyor. Yeni çeviri özelliğine dair Facebook tarafından resmi bir açıklama yapılmazken, ekran görüntüleri kullanıcılar tarafından sosyal medyada paylaşılıyor.

2014 Yılı Tarihin En Sıcak Yılı Oldu

YORUMLAR