Facebook Messenger'a Gizli Mesajlaşma Gelebilir

Facebook Messenger'a Gizli Mesajlaşma Gelebilir

Ortaya atılan yeni iddialara göre; yakın zaman sonra Facebook Messenger için gizli mesajlaşma hizmeti devreye girecek. Hizmetin henüz ayrıntıları bilinmiyor; ama Telegram ile rekabetin sonucunda böyle bir adım atılabileceği söyleniyor.

The Information isimli internet sitesinin hazırladığı bir haberle ortaya çıkan bilgiye göre; Facebook, yakın zaman sonra düzenleyeceği bir etkinlikte, “gizli mesajlaşma” servisini duyuracak. Bu servisle birlikte kullanıcılar, Messenger içerisinde yaptıkları konuşmaların kaydı tutulmadan ya da başkaları tarafından izlenme korkusu olmadan konuşabilecekler.

Sistemin nasıl çalışacağı henüz bilinmiyor; ama sistemin Telegram’a benzemesi bekleniyor. Telegram isimli gizli mesajlaşma uygulamasının internet sitesinde yazan çalışma mekanizması ise şöyle: “Telegram, yapılan birebir konuşmalarda herhangi bir şifreleme sistemi kullanmıyor ve konuşmaların, sunucularda herhangi bir kalıntı bırakmasına izin vermiyor. Böylece Telegram’ın sunucularında konuşmalarınıza dair herhangi bir kalıntı kalmadığı gibi kayıtlar da tutulmuyor.”

Yine aynı internet sitesinin verdiği bir başka bilgiye göre ise Facebook Messenger üzerinden satış yapmak da mümkün olacak. İnternet üzerinde yer alan ürün satma uygulamalarının bir benzerinin, direkt olarak Messenger içine monte edilmesi düşünülüyor.

Bunların hepsinin söylenti haber olduğunu ve kesinliklerinin ancak resmi haberleri geldiği zaman anlaşılacağını da söylemeden geçmeyelim.

Facebook Messenger'ın Gizli Basketbol Oyununu Oynamak İster miydiniz?

Windows 10’a Özel Facebook Messenger Videosu Yayınlandı

Facebook Messenger'a Spotify Desteği Geldi

Facebook Messenger'da Reklamlara Hazır Olun

YORUMLAR