Facebook Messenger'a Yeni Gelen Uygulamalar Açıklanmaya Başlandı

Facebook Messenger'a Yeni Gelen Uygulamalar Açıklanmaya Başlandı

Facebook Messenger kapılarını uygulama geliştiricilere açalı çok uzun bir zaman geçmedi. Yeni uygulamalar yavaş yavaş tanıtılmaya başlandı. Henüz tanıtılan uygulamalar Messenger’ı çok değiştireceğe benziyor.F8 Geliştiriciler Konferansında açıklamalarda bulunan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, uygulama geliştiricilerine kapılarını açmakla çok doğru bir karar almış olduklarını açıkladı ve yeni uygulamaların Facebook Messenger’ı bambaşka bir sosyal mecraya dönüştüreceğini söyledi. 

Facebook’un uygulama geliştiricilere kapılarını açtığı haberini Facebook'un Messenger İçin Yeni Planları Var yazımızda sizlerle paylaşmıştık. Zuckerberg, Facebook Messenger’ın daha faydalı ve özel bir uygulama olabilmesi için kaynaklarını uygulama geliştiricilere açmaya karar vermişti. İlk örnekler F8 Konferansında tanıtıldı.

Bu uygulamalardan biri Ditty. Müzik endüstrisinin emektar uygulama şirketi Zya’dan geldi. Ditty, Messenger üzerinden kullanıcıların birbirine müzikli mesajlar göndermesini sağlayacak. 70 karaktere kadar bir mesaj yazıp daha sonra Ditty kütüphanesinden bir şarkı seçip müzikli mesajınızı oluşturabileceksiniz. Ditty kütüphanesi en çok dinlenen parçalardan, klasik müziğe kadar geniş bir yelpazeye ulaşabiliyor ve sürekli güncelleniyor. Uygulama 0.99 dolara satılacak.

İkinci tanıtılan uygulama ise PingTang oldu. Bu uygulamada da arkadaşlarınıza göndereceğiniz her fotoğrafın üzerine küçük hareketli animasyonlar eklemeniz mümkün. 3B GIF imajlardan oluşan geniş bir animasyon kütüphanesi olan PingTank, eğlenceli bir uygulamaya benziyor. Özellikle kullanıcı kitlesi olarak ergenlik çağındaki gençleri hedefliyor.

Bakalım Facebook Messenger yaza kadar bize daha ne sürprizler gösterecek.

 Twitter Konum Bildirme İşini Yeni Detaylarla Foursquare'e Devretti

 Facebook Ziyaret Etmemiz Gereken Tek Site Olma Yolunda İlerliyor

Twitter 9 Yaşına Bastı, Başından Neler Geçtiğini Paylaştı

YORUMLAR