Facebook Messenger'da Reklamlara Hazır Olun

Facebook Messenger'da Reklamlara Hazır Olun

Dünyanın en çok ziyaret edilen sosyal medya sitesi Facebook, 800 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan mesajlaşma servisi Messenger'da reklam yayınlamaya başlayacak.

Facebook, 2016'nın ortalarına doğru yeni bir güncelleme ile birlikte Messenger uygulamasında çeşitli şekillerde kullanıcılarına reklamlar gösterecek. Bu reklamlar üzerinden bir miktar para kazanmayı hedefleyen dev sosyal medya şirketi, kullanıcılarının çok beğendiği sade tasarımdan mecburi olarak vazgeçecek. Çünkü reklamların gösterilmesi için tasarımda ufak değişikliklerin yapılması gerekiyor.

Dev sosyal medya sitesi reklam yayınlama politikasını ise kullanıcılarını rahatsız etmeyecek şekilde hazırlıyor. Ayarlar bölümüne konulacak bir seçenek sayesinde isteyen kullanıcılar Facebook Messenger reklamlarını görmeyecek. Ama reklam seçeneğini aktif halde bırakırsanız mesajlaşma esnasında karşınıza bazı reklamlar çıkabilir. Facebook'un Messenger'da yayınlayacağı reklam sisteminin Google gibi çerezlerle birlikte çalışması bekleniyor. Bu sayede daha önce ziyaret ettiğiniz sayfalar izlenecek ve ona göre ilginizi çekebilecek olan reklamlarla karşılaşacaksınız.

Reklam verecek olan şirketlerin 800 milyon kullanıcıya direkt olarak ulaşabilecekleri bir platform iyi para kazandıracaktır. Sizce Facebook'un reklam yayınlayacak olması doğru bir davranış mı?

Facebook Mobil ve Messenger uygulamaları:

Facebook Messenger'a Çoklu Hesap Desteği ve Yeni Tema Geliyor

Facebook, Yeni Profilleri Tüm Kullanıcılara Açtı

YORUMLAR